האם אפשר לעבוד קשה גם בעבודה וגם בבית ועדיין להנות מהחיים

03 - 08 - 2023

האם אפשר לעבוד קשה גם בעבודה וגם בבית ועדיין להנות מהחיים

את עובדת במשרה מלאה ואת אמא במשרה מלאה, משתדלת להיות טובה מאוד גם פה, וגם שם.

בעבודה חשוב לך להיות טובה ולהתקדם, את משקיעה. לפעמים (או הרבה פעמים) עובדת בערבים, משלימה את מה שלא הספקת ביום. מסבירה לבן זוג למה זה חשוב. לפעמים נשארת במחשב עד שעות ממש מאוחרות… וזה מתיש..

בבית את רוצה לתת לילדים שלך את הכי טוב, הכי נכון. את רוצה שיאכלו אוכל בריא, רוצה לפתח אותם, שלא יהיו הרבה זמן בטלוויזיה. גם זה דורש המון מאמצים  וזמן…מתיש..

ויש עוד זוגיות. מזל אם הוא שותף פעיל בבית ובגידול הילדים. אז את מרגישה קצת יותר טוב, לפחות את לא לבד במערכה, אתם צוות מתפקד. ואם הוא גם עובד סביב השעון – אז אתם מתחלקים: מי נשאר בעבודה עד מאוחר באיזה יום, מי אוסף את הילדים, מי מבשל – אופרציה שלמה. אבל אם הוא פנוי יותר ממך אז לפעמים קשה להסביר לו למה בערב את לא איתו אלא במחשב…

ואת עצמך את שמה בעדיפות אחרונה..הרי לעצמך את לא צריכה להסביר (כמו לאחרים) למה את לא יכולה או למה לא עכשיו.

ומה קורה אם פתאום מתקשרת חברה וקוראת לך לצאת איתה או עם עוד חברות? יואו! פתאום בא לך כל כך! איזה כיף שקראו לך! את מתכוננת בריצות מטורפות כדי להספיק את הכל ולצאת. ושם במפגש פתאום את מרגישה רגשות אשם…את מבלה…את לא עם הילדים ולא עובדת ולא עם בן הזוג, "גנבת" זמן מכולם..

קורה לך?

אז תדעי שאת לא לבד, יש הרבה נשים עובדות קשה כמוך, ששמות את עצמן בסוף וסובלות מרגשות אשם.

אבל זה לא חייב להיות ככה, את לא חייבת לסבול ולהרגיש "לא טובה" או "בוגדת" כשאת עושה משהו לעצמך. להיפך. לאהוב את עצמך ולהשקיע בעצמך זה לא "מותרות", זה בסיס איתן שמאפשר לנו לתפקד יותר טוב, להרגיש יותר שלמות ובטוחות בעצמינו. וכולם רק מרוויחים מזה.

אז מה אפשר לעשות כדי להרגיש שאת ראויה לטוב, כדי לאהוב את עצמך ולהעריך את עצמך יותר?

הינה ארבעה תרגילים פשוטים בשבילך:

  1. תחשבי איזה דברים עוזרים לך "להיטען" ותכניסי אותם ליומן כדי לא לפספס אותם, להיזכר, לתכנן ואז הם יקרו.
  2. כל ערב, לפני שינה, תחשבי על שלושה דברים שהספקת לעשות היום, שהצלחת בהם. בהתחלה יכול להיות שיהיה לך קשה למצוא אותם, אל תתייאשי, תמשיכי, זה עוזר בוודאות (בדוק על הרבה אנשים)
  3. כשאת מתעוררת בבוקר, תחליטי שיהיה לך יום טוב! (גם זה עובד בדוק)
  4. תחשבי מה היית מייעצת לבת שלך (או, זה עובד הכי טוב למלא נשים)

את מרגישה שכבר הרבה זמן את לא עושה את מה שאת אוהבת? יש לך רגשות אשם כשאת כן עושה משהו בשביל עצמך? אפשר בהחלט לשנות את המצב! אפשר לעבוד על זה. זה בדיוק מה שאני עושה עם נשים בתהליכי אימון שלי.

רוצינו ספוטה תא י/אלמ םדקהב רשק ךתיא

    בלחיצה על "שלח", את/אתה מסכימ/ה למדיניות הפרטיות של האתר.

    בוש י/חלש